O autorze
Potrzebowałam kilku lat na polu gastronomicznej walki, aby zrozumieć, że nie ma jednoznacznego przepisu i receptury na świetną restaurację, ale pomagają dopracowana, charakterystyczna wizja kulinarna, jednoznaczne zasady, pełna kontrola i doinformowane otoczenie biznesowo-medialne. Od dłuższego czasu opisuję zachowania, badam rynek dostawców, szukam definicji i reguł właściwej obsługi, odkrywam, analizuję i opisuję rzeczywistość gastronomiczną. Dzielę się z innymi swoistą wybuchową mieszanką biznesową - restauratorskim doświadczeniem oraz PR-owską wiedzą i praktyką.
Bardzo dziękuję za wszystkie dotychczasowe komentarze i proszę o jeszcze. Niezależnie, czy się z nimi zgadzam, czy nie pozwalają spojrzeć na opisywane zagadnienia pod różnym kątem…
Osoby, które chcą ze mną podyskutować zapraszam na https://www.facebook.com/agnieszkimalkiewicz.codziennikkulinarny

Prawda czy fałsz? Czy w restauracji można jeść dużo, tanio, szybko i na dodatek zdrowo?

Fast good w natarciu czy w realu?Jakbyśmy marketingowo nie nazywali nowych trendów - jedno jest pewne trudno o dobre i tanie jedzenie, podawane praktycznie od ręki. Obawiam się, że nowy trend, jako pewien modny wymóg i presja będzie inspirował szukających szybkiego zysku śmiałków do wciskania nam "ciemnoty", że jemy mięso, warzywa, chleb i różne inne ... w najwyższej jakości z pewnego źródła itd.

Pamiętacie Greenwaya, który pod przykrywką zdrowego jedzenia serwował nam fabryczne mrożonki, obniżając maksymalnie ceny i ciągnąc dotacje od państwa na bary mleczne? Minęło kilka lat i się wydało, ale w międzyczasie właściciele Greenwaya zdążyli nieźle zarobić na franczyzie, która pogrążyła finansowo niejednego biznesmena .

Cieszę się, że restauratorzy zwracają uwagę na jakość dań. Cieszę się, że jest alternatywa dla klasycznych fast foodów (przynajmniej marketingowa), ale przyglądam się z nieufnością tym, którzy obiecują dużo, tanio, wysokiej jakości i szybko. Pewne modele biznesowe po prostu nie mają szansy bytu, bo nie wierzę, aby ktoś otwierał restaurację jedynie dla idei.

Tekst linka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...